Piatok, 25. apríl 2025
Mimoriadne správy
- S pápežom Františkom sa lúčia desaťtisíce ľudí, chrám napokon nechali otvorený po celú noc – NAŽIVO
- Trump karhá Zelenského pre „provokatívny“ postoj ku Krymu
- Rakvu s pápežom Františkom prenesú v stredu do baziliky, Vatikán oznámil detaily – VIDEO, FOTO
- Českí zbrojári sa Trumpových ciel neboja, hlad po zbraniach je po celom svete
- Pápež František bol modernizátorom cirkvi v ére internetu, jeho posledné video má milióny videní
Rusko za ostatný deň prišlo vo vojne na Ukrajine o 1 140 vojakov, hlási ukrajinský generálny štáb

30.6.2024 (SITA.sk) - Rusko za uplynulých 24 hodín prišlo podľa Kyjiva vo vojne na Ukrajine o 1 140 vojakov. Straty Moskvy na personále tak predstavujú už 542 700 ľudí. Informoval o tom generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl, píše web Ukrajinská pravda.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Rusko v priebehu uplynulého dňa prišlo aj o sedem tankov, 19 obrnených bojových vozidiel pechoty, 53 delostreleckých systémov, jeden salvový raketomet, dva systémy protivzdušnej obrany, 46 strategických a taktických bezpilotných lietadiel, 75 vozidiel a cisterien a 12 kusov špeciálnych vozidiel alebo iného vybavenia.
Celkovo ruské straty na technike podľa Ukrajiny rátajú už 8 080 tankov, 15 524 obrnených bojových vozidiel pechoty, 14 533 delostreleckých systémov, 1 110 salvových raketometov, 873 systémov protivzdušnej obrany, 11 584 strategických a taktických bezpilotných lietadiel, 19 643 vozidiel a cisterien a 2 448 kusov špeciálnych vozidiel alebo iného vybavenia.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko za ostatný deň prišlo vo vojne na Ukrajine o 1 140 vojakov, hlási ukrajinský generálny štáb © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Búrky spôsobili záplavy a zosuv pôdy vo Švajčiarsku, najmenej dvaja ľudia zomreli