Sobota, 27. november 2021
Malá oblačnosť  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Rusko vyvíja nový bojový dron, odborníkov zaráža jeho podobnosť s americkým systémom

 Webnoviny  27. august 2020  216
Rusko vyvíja nový bojový dron, odborníkov zaráža jeho podobnosť s americkým systémom

27.8.2020 (Webnoviny.sk) - Na nedávnom veľtrhu vojenskej techniky v Moskve predstavili model bojového dronu, ktorý vyvinula spoločnosť Kronstadt. Podľa odborníkov sa výrazným spôsobom podobá na americký systém XQ-58A Valkyrie.

Ruský dron "Hrom" bude navrhnutý tak, aby zvládol rôzne misie a počas prevádzky nevyžadoval použitie pristávacej dráhy. Mal by zvládnuť prieskumy, elektronické vojny aj zasahovanie cieľov. Dron bude môcť vykonávať misie samostatne aj ako podpora pre pilotov iných lietadiel. V budúcnosti by mal spolupracovať predovšetkým so stíhačkami Su-35 a Su-57.

Dron "Hrom" by mal podobne ako americký model šetriť neustále rastúce náklady na používanie klasických vojenských lietadiel s posádkou.

Viac k témam: dron, ozbrojený dron, ruská armáda
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko vyvíja nový bojový dron, odborníkov zaráža jeho podobnosť s americkým systémom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.