Utorok, 22. apríl 2025

Mimoriadne správy
Rusko vyslalo do Atlantického oceána loď vyzbrojenú hypersonickými strelami Zirkón

4.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin vyslal do Atlantického a Indického oceána loď vyzbrojenú hypersonickými strelami Zirkón. Ruský minister obrany Sergej Šojgu povedal, že plavidlo sa tiež bude plaviť do Stredozemného mora.
„Táto loď, vyzbrojená 'Zirkónmi', je schopná dodávať presné a silné údery proti nepriateľovi na mori aj na súši,“ povedal a dodal, že zbrane dokážu prekonať akýkoľvek systém protiraketovej obrany. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.
Zirkón podľa ministra letí deväťkrát rýchlejšie, ako je rýchlosť zvuku, a má dolet tisíc kilometrov. Hypersonické strely sú obzvlášť rýchle a ovládateľné a ich zamýšľaný cieľ je oveľa ťažšie vypočítať ako v prípade medzikontinentálnych balistických rakiet.
Viac k témam: Atlantický oceán, Balistické rakety, Loď, Protiraketová obrana, Ruský prezident, Stredozemné more, Zirkón
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko vyslalo do Atlantického oceána loď vyzbrojenú hypersonickými strelami Zirkón © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.