Piatok, 27. január 2023
Zamračené  -3,3 °C
Mimoriadne správy

Poľská polícia v dôsledku incidentu musí prejsť výcvikom s granátometmi

 Webnoviny   4. január 2023  111
Poľská polícia v dôsledku incidentu musí prejsť výcvikom s granátometmi

4.1.2023 (Webnoviny.sk) - Špecializovaná polícia v Poľsku musí podľa nových pravidiel prejsť výcvikom s granátometmi. Podľa médií je to reakcia na incident s takouto zbraňou, ktorú ako dar dostal policajný veliteľ a nedopatrením ho odpálil, v dôsledku čoho sa zranil. Aktualizované predpisy pre policajný výcvik so zbraňami začali platiť 1. januára, pričom minister vnútra ich schválil len dva dni po spomenutom incidente.

Granátomet, ktorý bol darom z Ukrajiny, nečakane explodoval 14. decembra, keď ho šéf poľskej polície Jaroslaw Szymczyk presúval vo svojej kancelárii. Szymczyk a jedna ďalšia osoba utrpeli ľahšie zranenia. Policajný veliteľ v reakcii na incident povedal, že ho uistili, že darovaný granátomet neobsahuje výbušniny.

Niektorí poľskí politici tvrdili, že polícia by mala byť s takýmito zbraňami lepšie oboznámená.

Viac k témam: Granátomet, Nehoda, Poľská polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľská polícia v dôsledku incidentu musí prejsť výcvikom s granátometmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.