Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Rusko vypálilo na Ukrajinu desiatky rakiet a bezpilotných lietadiel Šáhid, Zelenskyj sa poďakoval obrancom oblohy

 Webnoviny  21. júl 2023  185  
Rusko vypálilo na Ukrajinu desiatky rakiet a bezpilotných lietadiel Šáhid, Zelenskyj sa poďakoval obrancom oblohy

21.7.2023 (SITA.sk) - Rusko počas ostatných štyroch dní odpálilo takmer 70 rakiet rôznych typov a vypustilo takmer 90 bezpilotných lietadiel Šáhid pri útokoch na Odesu, Mykolajiv a ďalšie obce na juhu Ukrajiny. Ako referuje spravodajský web CNN, vyhlásil to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Samozrejme, našim vojakom sa podarilo zostreliť niekoľko nepriateľských rakiet a bezpilotných lietadiel a ďakujem za to každému z našich obrancov oblohy,“ povedal vo štvrtok vo svojom nočnom príhovore. „Bohužiaľ, ukrajinské schopnosti protivzdušnej obrany zatiaľ nepostačujú na ochranu celého ukrajinského neba.“

Dôležitá protivzdušná obrana


Ukrajina spolupracuje s partnermi „v čo najväčšej možnej miere“ na ďalších systémoch protivzdušnej obrany, ktoré môžu poskytnúť bezpečnosť Odese a ďalším mestám po celej krajine, uviedol Zelenskyj.

Ochrana potravinovej bezpečnosti


V súvislosti s čiernomorskou obilnou dohodou, od ktorej Rusko tento týždeň odstúpilo, Zelenskyj poznamenal, že vo svete pokračuje mobilizácia na „ochranu potravinovej bezpečnosti a normálneho života“.

Zelenskyj povedal, že vo štvrtok prvýkrát hovoril s etiópskym premiérom Abiyom Ahmedom, ktorého krajina zažíva „jednu z najkritickejších situácií na svete“. „Som presvedčený, že tento rok to všetko zvládneme spolu, celý svet... Nikoho na svete nezaujíma úspech Ruska pri ničení globálneho trhu s potravinami,“ skonštatoval Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: čiernomorská obilná dohoda, etiópsky premiér, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusko vypálilo na Ukrajinu desiatky rakiet a bezpilotných lietadiel Šáhid, Zelenskyj sa poďakoval obrancom oblohy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.