Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Rusko vetovalo rezolúciu odsudzujúcu referendá v okupovaných ukrajinských oblastiach

 Webnoviny   1. október 2022  50
Rusko vetovalo rezolúciu odsudzujúcu referendá v okupovaných ukrajinských oblastiach

1.10.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko v piatok vetovalo rezolúciu Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov, ktorá mala odsúdiť referendá v štyroch ukrajinských oblastiach okupovaných Ruskom ako nelegálne, vyhlásiť ich za neplatné a vyzvať všetky štáty, aby neuznali anexiu týchto teritórií Ruskom. V pätnásťčlennej Bezpečnostnej rade OSN proti hlasovalo iba Rusko. Hlasovania sa zdržali Čína, India, Brazília a Gabon.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAmerická veľvyslankyňa pri OSN Linda Thomasová-Greenfieldová pred hlasovaním uviedla, že v prípade ruského veta USA a Albánsko rezolúciu predložia na hlasovanie vo Valnom zhromaždení OSN, v ktorom sa právo veta neuplatňuje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Anexia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko vetovalo rezolúciu odsudzujúcu referendá v okupovaných ukrajinských oblastiach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.