Streda, 23. jún 2021
Oblačno  23,4 °C
Mimoriadne správy

Rusko uvoľňuje opatrenia, cestujúci po príchode do krajiny už nemusia ísť do povinnej karantény

 Webnoviny  15. júl 2020  192
Rusko uvoľňuje opatrenia, cestujúci po príchode do krajiny už nemusia ísť do povinnej karantény

15.7.2020 (Webnoviny.sk) - Ruské úrady zrušili povinnú dvojtýždňovú karanténu pre osoby, ktoré pricestujú do krajiny. Stalo sa tak v rámci uvoľňovania opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus


Od stredy však budú musieť ruskí aj zahraniční cestujúci na hraniciach buď predložiť výsledky testu na koronavírus, alebo ho do troch dní podstúpiť. Samoizolácia ostane povinná pre tých, ktorých testy budú pozitívne alebo sa ich zdravie po príchode zhorší.

Ruské úrady už v júni povolili ľuďom cestovanie do zahraničia za účelom práce, štúdia, vyhľadania zdravotnej starostlivosti alebo starostlivosti o blízku osobu. Hranice tiež otvorili pre cudzincov s pracovnými povoleniami a pre cestujúcich za zdravotným ošetrením alebo členmi rodiny v Rusku.

Rusko má doteraz vyše 746-tisíc potvrdených prípadov koronavírusu a 11 770 obetí.

Viac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rusku, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko uvoľňuje opatrenia, cestujúci po príchode do krajiny už nemusia ísť do povinnej karantény © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.