Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Rusko údajne spustilo falošné voľby na okupovaných územiach, nie sú slobodné ani férové

 Webnoviny   5. september 2023  111  
Rusko údajne spustilo falošné voľby na okupovaných územiach, nie sú slobodné ani férové

5.9.2023 (SITA.sk) - V rámci takzvaných „volieb“, ktoré Rusko plánuje oficiálne uskutočniť na okupovaných územiach Ukrajiny 8. až 10. septembra, sa údajne už začalo hlasovať v meste Mariupoľ a v okupovaných častiach Záporožskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V utorok to uviedlo britské ministerstvo obrany v najnovšej spravodajskej správe o vývoji vojny na Ukrajine. Tieto falošné voľby však podľa správy nie sú ani slobodné ani férové, keďže kandidáti pochádzajú výlučne zo strán odsúhlasených Moskvou. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Podľa ukrajinského Národného centra odporu ruské okupačné úrady významne nadhodnotili počet registrovaných voličov, hovorí britský rezort obrany. Dodáva pritom, že podľa prieskumov Kremľa v týchto takzvaných voľbách na ukrajinských okupovaných územiach získa 80 percent hlasov strana ruského vodcu Vladimira Putina Jednotné Rusko.

Putin v závere septembra minulého roka na ceremónii v Kremli oznámil anexiu ukrajinskej Záporožskej, Doneckej, Luhanskej a Chersonskej oblasti, pripomína britské ministerstvo obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: falošné voľby, Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Rusko údajne spustilo falošné voľby na okupovaných územiach, nie sú slobodné ani férové © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.