Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Rusko údajne na Ukrajine zostrelilo vlastnú stíhačku Su-35, podľa Britov ide o najpokročilejší model lietadla

 Webnoviny   4. október 2023  62  
Rusko údajne na Ukrajine zostrelilo vlastnú stíhačku Su-35, podľa Britov ide o najpokročilejší model lietadla

4.10.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo obrany Veľkej Británie považuje správu o tom, že Rusi koncom septembra zostrelili vlastnú stíhačku Su-35 nad mestom Tokmak v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny, za veľmi hodnovernú.

Uviedlo to spravodajstvo britského ministerstva obrany v aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine, ktorú v stredu zverejnilo na mikroblogovacej sieti X. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Spravodajská služba rezortu obrany Veľkej Británie uviedla, že strata Su-35 nad Tokmakom z 28. septembra je neobvyklá udalosť, pretože ide o najpokročilejší model ruskej stíhačky a doteraz ich pravdepodobne bolo zostrelených len päť.

Britské obranné spravodajstvo tiež poznamenáva, že mesto Tokmak, ktoré sa nachádza 20 kilometrov od frontu, je silne opevnené. Často je tam umiestnené hlavné veliteľské stanovište jedného z úsekov frontu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

„Tieto veliteľstvá sú zvyčajne chránené systémami protivzdušnej obrany krátkeho a stredného dosahu. Takmer určite sú vo veľmi vysokej bojovej pohotovosti, pretože Ukrajina pokračuje v úderoch na tieto miesta," uvádzajú Briti.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky Su-35, zostrelenie lietadla
Zdroj: SITA.sk - Rusko údajne na Ukrajine zostrelilo vlastnú stíhačku Su-35, podľa Britov ide o najpokročilejší model lietadla © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.