Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Rusko údajne dosadilo do ukrajinského mesta Melitopoľ vlastnú starostku
Webnoviny 13. marec 2022 588
13.3.2022 (Webnoviny.sk) -
Ruské ozbrojené sily údajne dosadili novú starostku v okupovanom meste Melitopoľ na juhu Ukrajiny. Krok nasleduje po tom, čo v piatok ruskí vojaci údajne uniesli melitopoľského starostu Ivana Fedorova. Galina Danilčenková, ktorá pôsobila v mestskej rade, sa objavila v miestnej televízii, kde vyhlásila, že jej hlavnou úlohou je vybudovanie „základných mechanizmov v rámci novej reality“.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Ako tiež povedala, pripravuje zriadenie „výboru ľudových poslancov", ktorý bude riadiť mesto, a vyzvala obyvateľov, aby sa nezúčastňovali na „extrémistických akciách". Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý upozorňuje, že dosadenie Danilčenkovej sa nedalo nezávisle overiť, ale rozsiahlo o tom informovali miestne médiá.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko údajne dosadilo do ukrajinského mesta Melitopoľ vlastnú starostku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO