Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Rusko tvrdí, že získalo kľúčové pozície pri Bohdanivke tri kilometre od mesta Časiv Jar

 Webnoviny  22. apríl 2024  82  
Rusko tvrdí, že získalo kľúčové pozície pri Bohdanivke tri kilometre od mesta Časiv Jar

22.4.2024 (SITA.sk) - Ruské sily pravdepodobne získali pozície v okolí ukrajinskej obce Bohdanivka v Doneckej oblasti tri kilometre severovýchodne od mesta Časiv Jar. Uviedol to v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tvrdenie Moskvy, že Rusi Bohdanivku úplne dobyli, však podľa ISW nie je potvrdené. Podľa analýzy inštitútu neexistuje žiadne vizuálne potvrdenie, že dedina je úplne pod ruskou kontrolou a aj niektoré prokremeľské zdroje hlásili, že ukrajinské sily sa stále držia na severe a severozápade obce. Informuje o tom web Kyiv Independent.

„Okrajové časti mesta Časiv Jar boli pred rokom prakticky zničené, nie sú tam žiadne silné opevnenia,“ povedal dôstojník ukrajinskej Národnej gardy Volodymyr Černiak.

„Teraz, keď sa ruskej armáde podarilo získať pozíciu v oblasti Bohdanivky, presunuli tam všetky možné zdroje a dobre sa zakopali," dodal.

Mesto Časiv Jar leží zhruba desať kilometrov západne od Bachmutu. Rusko považuje Časiv Jar za rozhodujúci míľnik pre ďalší postup smerom k mestám Kramatorsk a Sloviansk, uviedla ukrajinská armáda. V meste Časiv Jar podľa miestnych úradov zostalo už len približne 800 ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)Viac k témam: ruská amáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, ukrajinská Národná garda, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusko tvrdí, že získalo kľúčové pozície pri Bohdanivke tri kilometre od mesta Časiv Jar © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.