Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Rusko stratilo za uplynulý mesiac viac ako 33-tisíc vojakov, ukrajinskí vojaci zničili aj tri ruské lietadlá a 350 tankov
Webnoviny 1. júl 2024 574
1.7.2024 (SITA.sk) - Ruská armáda v júni na Ukrajine podľa ukrajinského generálneho štábu stratila tri vojenské lietadlá, 350 tankov a viac ako 58 systémov protivzdušnej obrany. Za uplynulých tridsať dní bolo zabitých viac ako 33 700 ruských vojakov, dodal generálny štáb. Informuje o tom web Kyiv Independent.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Ukrajinská armáda podľa Kyjeva zasiahla viac ako 330 oblastí koncentrácie ruských vojakov a vojenskej techniky, päť základní a 20 skladov munície.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)
Viac k témam: Ruská armáda, ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, ukrajinský generálny štáb, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusko stratilo za uplynulý mesiac viac ako 33-tisíc vojakov, ukrajinskí vojaci zničili aj tri ruské lietadlá a 350 tankov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Retail park COOP Jednota Prievidza s titulom Inovátor roka aj ocenením v Stavbe roka
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Politológ Lenč: Zrušenie voľby poštou zo zahraničia môže mať aj opačný efekt, než vláda očakáva