Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  14,8 °C
Mimoriadne správy

Rusko stratilo ďalšie stovky vojakov aj systémy protivzdušnej obrany, tvrdia Ukrajinci

 Webnoviny  24. august 2023  74  
Rusko stratilo ďalšie stovky vojakov aj systémy protivzdušnej obrany, tvrdia Ukrajinci

24.8.2023 (SITA.sk) - Počas uplynulého dňa na Ukrajine podľa Kyjeva padlo 340 ruských vojakov. Straty na životoch v radoch ruských ozbrojených síl od začiatku vojny sa tak zvýšili na 259 160, uviedol vo štvrtok na Facebooku ukrajinský generálny štáb.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMoskva podľa neho za uplynulý deň prišla aj o dva tanky, dvadsaťtri obrnených bojových vozidiel pechoty, pätnásť delostreleckých systémov, jeden raketomet a tri systémy protivzdušnej obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Od začiatku invázie na Ukrajinu Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 4 375 tankov, 8 511 obrnených bojových vozidiel pechoty, 5 333 delostreleckých systémov, 723 raketometov a 494 systémov protivzdušnej obrany.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko stratilo ďalšie stovky vojakov aj systémy protivzdušnej obrany, tvrdia Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.