Piatok, 12. júl 2024
Búrka  20,8 °C
Mimoriadne správy

Rusko si podľa Zelenského pripravilo plán Majdan-3 a chcú ho odstrániť z funkcie prezidenta

 Webnoviny  21. november 2023  179  
Rusko si podľa Zelenského pripravilo plán Majdan-3 a chcú ho odstrániť z funkcie prezidenta

21.11.2023 (SITA.sk) - Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj uviedol, že Rusko ho chce odstrániť z funkcie prezidenta do konca tohto roka a pripravilo si destabilizačný plán s kódovým označením Majdan-3.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje rozhovor ukrajinského lídra pre britský denník The Sun.

„Podľa najnovších informácií existuje plán, ktorý naozaj veľmi chcú uskutočniť a názov operácie je Majdan-3. Znamená to zmeniť prezidenta, možno nie vraždou,“ konštatoval Zelenskyj.

Už pred niekoľkými dňami ukrajinský prezident povedal novinárom, že Kremeľ sa snaží rozdeliť ukrajinskú spoločnosť, spôsobiť zmätok v krajine a v konečnom dôsledku zvrhnúť prezidenta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Rusko si podľa Zelenského pripravilo plán Majdan-3 a chcú ho odstrániť z funkcie prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.