Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Rusko sa vyhráža, že do Baltského mora navozí jadrové zbrane ak severania vstúpia do NATO

 Webnoviny  14. apríl 2022  69
Rusko sa vyhráža, že do Baltského mora navozí jadrové zbrane ak severania vstúpia do NATO

14.4.2022 (Webnoviny.sk) -

Ak sa Švédsko a Fínsko pridajú do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), Rusko bude musieť posilniť svoju obranu. Vyhlásil to podpredseda Bezpečnostnej rady Ruska Dmitrij Medvedev, podľa ktorého by sa naďalej nemohlo hovoriť o „bezjadrovom“ Baltskom mori, keďže „treba obnoviť rovnováhu“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


„Dodnes Rusko neprijalo také opatrenia a nechystalo sa na to,“ skonštatoval Medvedev. Fínsko aj Švédsko po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu vyjadrili ich ochotu pridať sa k NATO. Americkí predstavitelia tvrdia, že by sa mohli stať súčasťou aliancie už v lete.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko sa vyhráža, že do Baltského mora navozí jadrové zbrane ak severania vstúpia do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.