Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Rusko sa vyhráža presnými útokmi na centrá v Kyjeve

 Webnoviny  26. apríl 2022  59
Rusko sa vyhráža presnými útokmi na centrá v Kyjeve

26.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská armáda varovala pred útokmi na „rozhodovacie centrá“ v ukrajinskom Kyjeve, pričom ju nezastaví ani možná prítomnosť západných poradcov v meste.

Ministerstvo obrany v Moskve v utorok obvinilo Spojené kráľovstvo z vyhlásení, v ktorých povzbudzuje Ukrajinu, aby použila západné zbrane na útoky na ruské územie. Priamo pritom poukázalo na námestníka britského ministra obrany pre ozbrojené sily Jamesa Heappeyho, ktorý pre Times Radio povedal, že to „nie je nevyhnutne problém“, ak Ukrajina použije Britániou darované zbrane na útoky na miesta na ruskej pôde.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ruské ozbrojené sily sú pripravené podniknúť odvetné útoky s ďalekonosnými presne navádzanými zbraňami na centrá Kyjeva, ktoré by urobili takéto rozhodnutia“ reagovalo ruské ministerstvo a poznamenalo, že „prítomnosť občanov jednej zo západných krajín v ukrajinských rozhodovacích centrách nebude pre Rusko nevyhnutne predstavovať problém pri rozhodovaní o začatí odvetnej akcie“.

Ruské ozbrojené sily sa od začiatku invázie dosiaľ vyhýbali útokom na prezidentské, vládne a vojenské sídla v Kyjeve, pripomína agentúra AP.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ozbrojený útok, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko sa vyhráža presnými útokmi na centrá v Kyjeve © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.