Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Rusko sa po prehratej vojne bude chcieť pomstiť, tvrdí Budanov

 Webnoviny   1. september 2023  248  
Rusko sa po prehratej vojne bude chcieť pomstiť, tvrdí Budanov

1.9.2023 (SITA.sk) - Rusko sa po prehratej vojne proti Ukrajine bude chcieť pomstiť a môže sa tak stať o desať rokov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, v rozhovore pre TSN to povedal šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov.

„Rusko sa bude musieť prebudovať po vojenskej stránke asi desať rokov. Presne desať rokov je normálne obdobie na premyslenie toho všetkého a na začiatok príprav na pomstu. Určite budeme mať desať rokov (pripraviť sa na to, pozn.), a ak sa nám to po víťazstve Ukrajiny podarí aj inak, povedzme, ovplyvnením novovzniknutých území, možno budeme mať oveľa viac času, ale budeme mať minimálne desať rokov,“ vyhlásil Budanov.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj i tamojší minister obrany Oleksij Reznikov predtým zdôraznili, že Rusko po prehre na Ukrajine neprestane byť susedom Ukrajiny.

Vojenský výbor Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) zasa podotkol, že Rusko zostane hrozbou pre alianciu, aj keď budú ruskí vojaci na Ukrajine porazení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister obrany, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Rusko sa po prehratej vojne bude chcieť pomstiť, tvrdí Budanov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.