Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Rusko sa obáva o zraniteľnosť svojich síl, ukrajinská protiofenzíva je stále silnejšia

 Webnoviny  30. august 2023  205  
Rusko sa obáva o zraniteľnosť svojich síl, ukrajinská protiofenzíva je stále silnejšia

30.8.2023 (SITA.sk) - Ruskí vojenskí pozorovatelia hlásia, že ich sily sú zraniteľné vo východnej a západnej časti Záporožskej oblasti, kde sa momentálne odohráva ukrajinská protiofenzíva. V najnovšej aktualizácii to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Jeden veliteľ práporu vyjadril znepokojenie nad ruskou obranou v oblasti. Konkrétne poukázal na ťažké straty Ruska, vyčerpané sily a nedostatok záloh,“ uviedol ISW. Ukrajinské sily medzitým podľa ISW postúpili asi päť kilometrov južne od dediny Robotyne oslobodenej pred niekoľkými dňami.

Vojaci momentálne v oblasti odstraňujú míny nastražené ruskými okupantmi. Podľa generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl vedú Ukrajinci útočné operácie v bachmutskom a melitopoľskom smere.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: ruskí okupanti, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Rusko sa obáva o zraniteľnosť svojich síl, ukrajinská protiofenzíva je stále silnejšia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.