Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Rusko sa Kyjeva nevzdá a chce celú Ukrajinu, hovorí starosta Kličko

 Webnoviny  26. máj 2022  92
Rusko sa Kyjeva nevzdá a chce celú Ukrajinu, hovorí starosta Kličko

26.5.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko plánuje obsadiť celú Ukrajinu, pričom hlavným cieľom je naďalej hlavné mesto Kyjiv. Ako informuje spravodajský web CNN, tvrdí to starosta ukrajinskej metropoly Vitalij Kličko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Počas panelovej diskusie na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose Kličko uviedol, že Rusko nevykonáva na Ukrajine „špeciálnu operáciu“, ale skôr „genocídu“.

Upozornil, že Ukrajina nebráni len svoju suverenitu, ale suverenitu všetkých podobne zmýšľajúcich národov. „Nebránime len naše rodiny, ale aj vás všetkých. Bránime vás, pretože máme rovnaké hodnoty,“ dodal Kličko.

Vojna je podľa Klička nebezpečenstvom pre Európu a celý svet a požiadal ostatných lídrov o „rýchle rozhodnutia“ o vyslaní ďalších obranných zbraní, ktoré podľa neho Ukrajina urgentne potrebuje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko sa Kyjeva nevzdá a chce celú Ukrajinu, hovorí starosta Kličko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.