Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Rusko reorganizovalo velenie na Ukrajine, na čele invázie je teraz generál so skúsenosťami zo Sýrie

 Webnoviny   9. apríl 2022  65
Rusko reorganizovalo velenie na Ukrajine, na čele invázie je teraz generál so skúsenosťami zo Sýrie

9.4.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko reorganizovalo vedenie jeho operácií na Ukrajine, pričom tamojšiu inváziu vedie generál so skúsenosťami s bojovými operáciami v Sýrii.

Ako informuje spravodajský portál BBC, nemenovaný západný predstaviteľ potvrdil, že na čele invázie je veliteľ ruského južného vojenského obvodu, generál Alexander Dvornikov. Zdroj uviedol, že teraz očakávajú celkové zlepšenie velenia a kontroly.

Rusi majú od začiatku problémy


Reorganizácia vedenia invázie sa uskutočnila v snahe zlepšiť koordináciu medzi rôznymi jednotkami, keďže ruské skupiny boli predtým organizované a velené oddelene, dodal.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Rusko má od začiatku invázie problémy pri dosiahnutí svojich cieľov - predtým ako sa sústredilo na východný región Donbas sa mu napríklad nepodarilo obsadiť významné mestá ako Kyjev.

Prednosť môže mať politika


Zmienený predstaviteľ uviedol, že ruské taktiky zdržali menšie počty skupín ukrajinských jednotiek, ktoré konali inteligentnejšie a prekvapivo, a preto Rusko potrebuje ich zmenu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ako dodal, politické imperatívy môžu mať prednosť pred vojenskými prioritami, keďže Rusko sa snaží dosiahnuť nejaký úspech pred 9. májom, keď si krajina pripomína víťazstvo v druhej svetovej vojne.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko reorganizovalo velenie na Ukrajine, na čele invázie je teraz generál so skúsenosťami zo Sýrie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.