Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Rusko pridalo Slovensko a ďalšie štyri štáty na zoznam nepriateľských

 Webnoviny  22. júl 2022  53
Rusko pridalo Slovensko a ďalšie štyri štáty na zoznam nepriateľských

22.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská vláda rozšírila svoj zoznam „nepriateľských cudzích štátov" a pridala naň Grécko, Dánsko, Slovinsko, Chorvátsko a Slovensko. Informuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlášku podpísanú ruským premiérom Michailom Mišustinom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruské úrady považujú za „nepriateľské krajiny" tie, ktoré v ponímaní Moskvy „spáchajú nepriateľské akcie" proti Rusku. Predtým boli na tomto zozname iba dve krajiny - Spojené štáty a Česko.

V súlade s dekrétom o nepriateľských krajinách, ktorý vlani v apríli podpísal prezident Vladimir Putin, sú tieto krajiny obmedzené v možnosti najímať pracovníkov nachádzajúcich sa na území Ruska na veľvyslanectvá, konzuláty a zastúpenia štátnych orgánov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ako uvádza vyhláška, Grécko má limit na zamestnávanie 34 ľudí, Dánsko 20 a Slovensko 16. Slovinsko a Chorvátsko nebudú môcť najímať zamestnancov pre svoje diplomatické misie a konzulárne úrady tak, ako to bolo i v prípade USA.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko pridalo Slovensko a ďalšie štyri štáty na zoznam nepriateľských © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.