Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Rusko pre vysoké straty obmedzilo posielanie lietadiel do bojových akcií, Moskva však priznala stratu len jedného lietadla

 Webnoviny  20. február 2024  109  
Rusko pre vysoké straty obmedzilo posielanie lietadiel do bojových akcií, Moskva však priznala stratu len jedného lietadla

20.2.2024 (SITA.sk) - Rusko podľa Kyjeva nasadzuje lietadlá do bojových akcií menej často po tom, ako od soboty do pondelka stratilo päť strojov. Povedal to hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Naša skúsenosť naznačuje, že po zničení ruských lietadiel sa okupanti neodvažujú približovať, prejavilo sa to na severnom, južnom a východnom fronte," uviedol hovorca. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Ukrajinské vzdušné sily tvrdia, že v pondelok zničili dve ruské lietadlá, a to stíhací bombardér Su-34 a stíhačku Su-35. V sobotu podľa Kyjeva ukrajinské letectvo zostrelilo tri ruské lietadlá.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Konkrétne dva stíhacie bombardéry Su-34 a jedno stíhacie lietadlo Su-35. Moskva priznala stratu len jedného bojového lietadla.

Viac k témam: Ruské lietadlá, ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko pre vysoké straty obmedzilo posielanie lietadiel do bojových akcií, Moskva však priznala stratu len jedného lietadla © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.