Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Rusko pravdepodobne nebude schopné ochrániť svoje železnice pred sabotážami, tvrdia Briti

 Webnoviny   5. máj 2023  57  
Rusko pravdepodobne nebude schopné ochrániť svoje železnice pred sabotážami, tvrdia Briti

5.5.2023 (SITA.sk) - Incidenty na ruských železniciach v prihraničných oblastiach s Ukrajinou budú očividne pokračovať, pretože ochrániť takú obrovskú sieť tratí nie je jednoduché. V najnovšej správe to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa Britov v ostatnom čase stúpol počet sabotáží na ruských železniciach v týchto oblastiach, ktoré takmer určite narušili dodávky pre ruskú armádu, minimálne krátkodobo na konkrétnych miestach.

Hoci sú železničné brigády schopné rýchlo obnoviť trate, tieto incidenty zvýšia tlak na ruské vnútorné bezpečnostné sily, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou nebudú schopné úplne ochrániť rozsiahle a zraniteľné ruské železničné siete pred útokom,“ uvádza sa v správe.

Briti tvrdia, že Rusko bude pravdepodobne musieť zmeniť svoj systém dodávok paliva pre pravidelné útoky na skladovacie zariadenia v oblastiach hraničiacich s Ukrajinou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, sabotáž
Zdroj: SITA.sk - Rusko pravdepodobne nebude schopné ochrániť svoje železnice pred sabotážami, tvrdia Briti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.