Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0,4 °C
Mimoriadne správy

Rusko pravdepodobne na Ukrajine použije prieskumné lietadlá M-55 zo sovietskej éry

 Webnoviny  19. november 2023  83  
Rusko pravdepodobne na Ukrajine použije prieskumné lietadlá M-55 zo sovietskej éry

19.11.2023 (SITA.sk) - Rusko uvažuje o možnosti opätovného uvedenia prieskumných lietadiel M-55 zo sovietskej éry do prevádzky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Uviedla to spravodajská služba britského ministerstva obrany v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine, ktorú zverejnila v nedeľu na sociálnej sieti X. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Existuje reálna možnosť, že sa M-55 vráti do služby na fronte s cieľom posilniť nedostatočný ruský prieskum priestoru nad Ukrajinou," konštatoval britský rezort obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Rusko má niekoľko lietadiel M-55, ktoré sa prvýkrát vzniesli do vzduchu v roku 1988. Vykonávajú výskumné funkcie, pričom sa v rokoch 1996 a 1997 podieľali na skúmaní arktickej stratosféry a v roku 1999 na prieskume Antarktídy.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenské lietadlá, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Rusko pravdepodobne na Ukrajine použije prieskumné lietadlá M-55 zo sovietskej éry © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.