Štvrtok, 11. august 2022
Prevažne slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Rusko potvrdilo úmrtie svojho ďalšieho generála, zomrel počas ťažkých bojov v Donbase

 Webnoviny   6. jún 2022  54
Rusko potvrdilo úmrtie svojho ďalšieho generála, zomrel počas ťažkých bojov v Donbase

6.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské štátne médiá potvrdili úmrtie jedného z popredných ruských generálov počas ťažkých bojov vo východoukrajinskom regióne Donbas. Novinár Alexander Sladkov zo štátnej televízie Rossija 1 na platforme Telegram uviedol, že generálmajora Romana Kutuzova zabili, keď viedol útok na ukrajinskú osadu.

Zabitie potvrdila aj ukrajinská armáda


Kutuzov podľa Sladkova velil jednotkám zo samozvanej Doneckej ľudovej republiky. Ruské ministerstvo obrany správy o úmrtí generála nekomentovalo. Zabitie Kutuzova potvrdila aj ukrajinská armáda, informuje spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktKutuzovovo úmrtie prišlo v čase, keď na sociálnych médiách kolujú správy o tom, že cez víkend počas bojov zabili aj generálporučíka Romana Berdnikova. BBC uvádza, že tieto tvrdenia nedokázala nezávisle overiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko potvrdilo smrť troch generálov


Ruskí velitelia sú čoraz viac nútení ísť na front v snahe napredovať s inváziou. Moskva potvrdila smrť troch vyšších generálov, Ukrajina tvrdí, že zabili 12 generálov a západné rozviedky hovoria o najmenej siedmich zabitých vysokých veliteľoch.

V súvislosti so správami o smrti niekoľkých ďalších ruských dôstojníkov však panuje zmätok. Traja generáli, ktorých ukrajinské sily údajne zabili, sú napokon vraj nažive.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko potvrdilo úmrtie svojho ďalšieho generála, zomrel počas ťažkých bojov v Donbase © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.