Pondelok, 11. december 2023
Zamračené  -1 °C
Mimoriadne správy

Rusko poškodilo už štyrikrát elektráreň energetickej spoločnosti DTEK, Ukrajina sa pripravuje na obranu kritickej infraštruktúry

 Webnoviny  16. november 2023  132  
Rusko poškodilo už štyrikrát elektráreň energetickej spoločnosti DTEK, Ukrajina sa pripravuje na obranu kritickej infraštruktúry

16.11.2023 (SITA.sk) - Ruskí vojaci pri nočnom útoku vážne poškodili tepelnú elektráreň v jednom z ukrajinských frontových regiónov. Ako informuje web Kyiv Independent, oznámila to vo štvrtok najväčšia ukrajinská súkromná energetická spoločnosť DTEK.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Energetická firma nezverejnila, kde sa zasiahnutá elektráreň nachádza, ale uviedla, že ide už o štvrtý prípad poškodenia jej závodu ruským bombardovaním.

Žiadne obete neboli hlásené, ale „zariadenie je vážne poškodené“ a obyvatelia v okolí zostali v noci bez elektriny a vody. Dodávky elektrického prúdu už obnovili, avšak pracovníci sa stále snažia obnoviť prívod vody, uviedla firma DTEK.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Ukrajina sa pripravuje na rast počtu ruských útokov proti energetickej sieti počas zimy a chystá sa na zmierňovanie škôd a obranu kritickej infraštruktúry.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko poškodilo už štyrikrát elektráreň energetickej spoločnosti DTEK, Ukrajina sa pripravuje na obranu kritickej infraštruktúry © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.