Streda, 17. august 2022
Slnečno  21,2 °C
Mimoriadne správy

Rusko posilňuje armádu a presúva jednotky do Donbasu, do oceliarne Azovstaľ sa podarilo dodať zbrane

 Webnoviny  23. apríl 2022  113
Rusko posilňuje armádu a presúva jednotky do Donbasu, do oceliarne Azovstaľ sa podarilo dodať zbrane

23.4.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko každým dňom nasadzuje v Donbase na východe Ukrajiny stále viac vojakov. Povedal to tajomník ukrajinskej rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov s tým, že na Ukrajine momentálne bojuje viac ako 100-tisíc ruských vojakov vrátane žoldnierov zo Sýrie a Líbye.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Podľa Danilova niektoré z ruských elitných vojenských jednotiek opustili strategické prístavné mesto Mariupoľ, ktoré Kremeľ vo štvrtok vyhlásil za „oslobodené“, a teraz sa presúvajú na východ Ukrajiny.

Danilov dodal, že v noci sa pomocou helikoptér úspešne podarilo dodať zbrane do mariupoľskej oceliarne Azovstaľ, poslednej bašty ukrajinských síl v meste. Zároveň vyzval Západ, aby urýchlili dodávky zbraní na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko posilňuje armádu a presúva jednotky do Donbasu, do oceliarne Azovstaľ sa podarilo dodať zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.