Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

Rusko pohrozilo Švédsku a Fínsku, po pripojení do NATO budú niesť následky

 Webnoviny  20. apríl 2022  62
Rusko pohrozilo Švédsku a Fínsku, po pripojení do NATO budú niesť následky

20.4.2022 (Webnoviny.sk) -

Rusko prostredníctvom bilaterálnych diplomatických kanálov varovalo Švédsko a Fínsko pred následkami ich pripojenia sa k Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO). Vyjadrila sa tak hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová. Televízii Rossija 24 povedala, že tieto škandinávske krajiny sa nebudú mať čomu čudovať, pretože „o všetkom boli informovaní, k čomu to povedie“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktÚvahy o vstupe Švédska a Fínska do NATO sa objavili po tom, ako Rusko napadlo Ukrajinu. Napriek varovaniu Ruska pred hromadením jadrových zbraní v Baltskom mori obe krajiny diskutujú o pripojení sa k vojenskej aliancii. Fínsky parlament v tejto veci v stredu otvorí debatu. Fínska premiérka už skôr uviedla, že sa o žiadosti o členstvo v NATO rozhodnú rýchlo.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko pohrozilo Švédsku a Fínsku, po pripojení do NATO budú niesť následky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.