Pondelok, 25. september 2023
Slnečno  20 °C
Mimoriadne správy

Rusko podniklo masívny dronový útok na Kyjev, letecké poplachy boli v 12 regiónoch Ukrajiny

 Webnoviny  28. máj 2023  72  
Rusko podniklo masívny dronový útok na Kyjev, letecké poplachy boli v 12 regiónoch Ukrajiny

28.5.2023 (SITA.sk) - Rusko cez noc vykonalo masívny útok dronmi na ukrajinské hlavné mesto Kyjev. Starosta metropole Vitalij Kličko informoval, že jeden muž zomrel, keď trosky dronu dopadli blízko čerpacej stanice, a jedna žena utrpela zranenia. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Rekordných 54 kamikadze dronov


Celkovo Rusko na ukrajinské ciele vypustilo rekordných 54 kamikadze dronov, uviedli ukrajinské vzdušné sily s tým, že 52 z nich zostrelili.

Len v Kyjeve zostrelili viac ako 40 dronov, tvrdia tamojší predstavitelia. BBC pripomína, že tieto informácie sa nedali nezávisle overiť.

Viac o téme: Vojna na UkrajineSkoro ráno v nedeľu spustili letecké poplachy v 12 regiónoch Ukrajiny, od Volynskej oblasti na severozápade po Dnipropetrovskú na juhovýchode. Neskôr poplachy ukončili.

Rusko zintenzívnilo útoky na Kyjev


Kličko na sociálnych sieťach vyzval obyvateľov Kyjeva, aby zostali v úkrytoch, keďže ich pre vlnu dronových útokov čaká ťažká noc. Najmenej dve výškové budovy v meste zachvátil požiar po tom, čo ich zasiahli časti dronu. Horeli aj sklady na juhu mesta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Okrem Kyjeva napríklad v meste Žytomyr hlásili výbuchy.

Rusko v posledných týždňoch zintenzívnilo svoje útoky na Kyjev v snahe oslabiť obranu hlavného mesta. Vo svojich útokoch na Ukrajinu používa takzvané kamikadze drony a rôzne balistické rakety a strely s plochou dráhou letu. Útoky sa odohrávajú pred očakávanou ukrajinskou protiofenzívou.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenské drony
Zdroj: SITA.sk - Rusko podniklo masívny dronový útok na Kyjev, letecké poplachy boli v 12 regiónoch Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.