Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Rusko podľa Lavrova na Ukrajine nepoužije jadrové zbrane, zameriava sa na oslobodenie separatistických republík

 Webnoviny  19. apríl 2022  156
Rusko podľa Lavrova na Ukrajine nepoužije jadrové zbrane, zameriava sa na oslobodenie separatistických republík

19.4.2022 (Webnoviny.sk) -

Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov povedal, že Rusko na Ukrajine nepoužije jadrové zbrane. Na otázku o tejto problematike počas rozhovoru pre televíziu India Today odpovedal, že sa budú držať len konvenčných zbraní.


Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý pripomína, že na začiatku vojny ruský prezident Vladimir Putin nariadil jadrovým silám byť vo vysokej pohotovosti a niekoľkí ruskí predstavitelia naznačili, že za istých okolností by sa Moskva mohla uchýliť k jadrovým zbraniam.Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktLavrov počas rozhovoru tiež povedal, že operácia, ako Moskva označuje inváziu na Ukrajinu, pokračuje a jej ďalšia fáza „sa teraz začína“. Zdôraznil pritom, že ruská operácia sa zameriava na „úplné oslobodenie Doneckej a Luhanskej republiky“.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko podľa Lavrova na Ukrajine nepoužije jadrové zbrane, zameriava sa na oslobodenie separatistických republík © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.