Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Rusko plánuje dobyť mesto Časiv Jar presne 9. mája, krajina vtedy oslavuje silne militarizovaný sviatok

 Webnoviny  14. apríl 2024  123  
Rusko plánuje dobyť mesto Časiv Jar presne 9. mája, krajina vtedy oslavuje silne militarizovaný sviatok

14.4.2024 (SITA.sk) - Ruské vojenské velenie si stanovilo za cieľ do 9. mája dobyť ukrajinské mesto Časiv Jar ležiace v Doneckej oblasti západne okupovaného Bachmutu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Uviedol to v nedeľu hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj, informuje spravodajský web Kyiv Independent. Rusko totiž 9. mája oslavuje Deň víťazstva, silne militarizovaný sviatok pripomínajúci víťazstvo Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne.

Syrského vyjadrenie prichádza po jeho varovaní, že situácia na fronte na východe Ukrajiny sa „v ostatných dňoch výrazne zhoršila“, keďže Moskva zintenzívnila svoju ofenzívu.

Šéf ukrajinských ozbrojených síl vysvetlil, že Rusi sa snažia dostať k umelému vodnému kanálu Siverskyj Donec a obsadiť Časiv Jar, aby mohli postupovať ďalej smerom k aglomerácii mesta Kramatorsk.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Časiv Jar, donecká oblasť, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko plánuje dobyť mesto Časiv Jar presne 9. mája, krajina vtedy oslavuje silne militarizovaný sviatok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.