Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Rusko odštartovalo masívnu kampaň na verbovanie dobrovoľníkov do armády, majú byť „skutočnými mužmi“

 Webnoviny  23. apríl 2023  63  
Rusko odštartovalo masívnu kampaň na verbovanie dobrovoľníkov do armády, majú byť „skutočnými mužmi“

23.4.2023 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo obrany odštartovalo masívnu kampaň na verbovanie dobrovoľníkov do armády. Uviedlo to v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine britské ministerstvo obrany. Rezort konštatoval, že v Rusku je viditeľná „všadeprítomná" reklamná kampaň prostredníctvom sociálnych médií, bilbordov a televízie, ktorá nabáda Rusov, aby boli „skutočnými mužmi" a zdôrazňuje aj finančné výhody vstupu do armády. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruské úrady sa takmer určite snažia čo najviac oddialiť akúkoľvek povinnú mobilizáciu, aby minimalizovali domáci nesúhlas," uviedol britský rezort obrany v správe, ktorú zverejnil na mikroblogovacej sieti Twitter. Vyslovil však názor, že náborová kampaň s vysokou pravdepodobnosťou nepomôže naplniť cieľ Ruska získať celkovo 400-tisíc dobrovoľníkov.

Britské ministerstvo obrany poukázalo aj na to, že s armádou o obmedzený počet Rusov vo veku vhodnom pre službu v armáde súperí aj žoldnierska organizácia Vagnerova skupina, keďže stratila možnosť robiť nábor vo väzniciach.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci, Vojenská mobilizácia
Zdroj: SITA.sk - Rusko odštartovalo masívnu kampaň na verbovanie dobrovoľníkov do armády, majú byť „skutočnými mužmi“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.