Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Rusko nestihne „oslobodiť“ Donbas podľa plánu, okupanti na východe Ukrajiny postupujú veľmi pomalým tempom

 Webnoviny   5. september 2022  41
Rusko nestihne „oslobodiť“ Donbas podľa plánu, okupanti na východe Ukrajiny postupujú veľmi pomalým tempom

5.9.2022 (Webnoviny.sk) - Hlavným cieľom ruských síl je „takmer určite" pokračovanie v operáciách ofenzívy na východe ukrajinského regiónu Donbas. Uviedlo to v pondelok britské ministerstvo obrany v aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Hoci väčšinu svojich úspechov ruské sily dosiahli v tomto regióne, teraz napredujú k mestu Bachmut len tempom zhruba jeden kilometer za týždeň a „s vysokou pravdepodobnosťou" opakovane neplnia termíny pre dosiahnutie „oslobodenia" Donbasu, konštatoval britský rezort obrany.

Britské ministerstvo poznamenáva, že podľa ukrajinských predstaviteľov majú ruské sily príkaz dokončiť ofenzívu v Donbase do 15. septembra.

Avšak podľa britského rezortu obrany ruská armáda to s vysokou pravdepodobnosťou nedosiahne a to bude „ďalej komplikovať plány Ruska na uskutočnenie referenda v okupovaných oblastiach o ich pripojení k Ruskej federácii".

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko nestihne „oslobodiť“ Donbas podľa plánu, okupanti na východe Ukrajiny postupujú veľmi pomalým tempom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.