Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Rusko neplánuje odovzdať telá ukrajinských zajatcov, ktorí údajne boli na palube havarovaného lietadla Il-76
30.1.2024 (SITA.sk) - Rusko neprejavuje úmysel vrátiť telá ukrajinských vojnových zajatcov, ktorí údajne 24. januára zomreli pri havárii lietadla Il-76. Povedal to hovorca ukrajinskej vojenskej rozviedky (HUR) Andrij Jusov pre ukrajinskú verejnoprávnu televíziu Suspiľne. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Moskva tvrdí, že ruské vojenské lietadlo, ktoré sa minulý týždeň zrútilo v ruskej Belgorodskej oblasti, bolo zničené ukrajinskými silami, pričom na jeho palube podľa Ruska bolo 65 ukrajinských zajatcov. Ukrajina požaduje medzinárodné vyšetrovanie, čo Moskva odmietla.
„Momentálne nie je pripravenosť na prevoz tiel z ich (ruskej) strany. Takéto snahy však z našej strany pokračujú,“ povedal Jusov.
Zároveň poznamenal, že je možné, že lietadlo viezlo väzňov aj muníciu, pričom vojnoví zajatci slúžili ako živé štíty. Viaceré ukrajinské médiá v deň havárie s odvolaním sa na vojenské zdroje informovali, že lietadlo prepravovalo rakety S-300.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)
Viac k témam: Belgorod, Pád lietadla, rusko-ukrajinský konflikt, vojnoví zajatci, Zahraničie, Zajatci
Zdroj: SITA.sk - Rusko neplánuje odovzdať telá ukrajinských zajatcov, ktorí údajne boli na palube havarovaného lietadla Il-76 © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ak je Tibor Gašpar presvedčený o svojej nevine, nech ju dokáže pred súdom, vyzýva Kolíková – VIDEO
Ázijské akciové trhy v pondelok klesli
V okrese Martin objavili telo ženy, pitva vylúčila cudzie zavinenie