Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,3 °C
Mimoriadne správy

Rusko nemá dostatok vojakov na strategický prielom v Charkovskej oblasti, tvrdí generál Cavoli

 Webnoviny  16. máj 2024  94  
Rusko nemá dostatok vojakov na strategický prielom v Charkovskej oblasti, tvrdí generál Cavoli

16.5.2024 (SITA.sk) - Rusko nemá podľa vrchného vojenského veliteľa z Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) dostatok vojakov na strategický prielom v Charkovskej oblasti, kde pred týždňom spustilo prekvapivú ofenzívu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vrchný veliteľ spojeneckých vojsk v Európe Christopher Cavoli sa po stretnutí v Bruseli vyjadril, že je presvedčený o tom, že ukrajinské sily si udržia ich línie v tomto regióne na severovýchode Ukrajiny. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Cavoli tiež povedal, že očakávajú „vážne zlepšenie“ situácie s muníciou na Ukrajine. Kyjev čelí nedostatku zbraní a munície pre oneskorenie pomoci od jeho spojencov, obzvlášť Spojených štátov. Tie však minulý mesiac schválili novú pomoc pre Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusko nemá dostatok vojakov na strategický prielom v Charkovskej oblasti, tvrdí generál Cavoli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.