Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,1 °C
Mimoriadne správy

Rusko nasadilo v Kaliningradskej oblasti stíhačky MiG-31 s hypersonickými raketami Kinžal (foto)

 Webnoviny  18. august 2022  75
Rusko nasadilo v Kaliningradskej oblasti stíhačky MiG-31 s hypersonickými raketami Kinžal (foto)

18.8.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko nasadilo vo svojej Kaliningradskej oblasti bojové lietadlá s hypersonickými strelami. Ruské ministerstvo obrany vo štvrtok uviedlo, že tri stíhačky MiG-31 s raketami Kinžal dorazili na leteckú základňu Čkalovsk v exkláve pri Baltskom mori v rámci „dodatočných opatrení strategického odstrašovania“. Rezort uviedol, že bojové lietadlá budú uvedené do nepretržitej pohotovosti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ministerstvo zverejnilo video so stíhačkami pristávajúcimi na základni. Stroje však nemali strely, takže ich zjavne dodali samostatne, uvádza agentúra AP.

Nasadenie rakiet Kinžal do Kaliningradu v čase ruskej invázie na Ukrajine má zjavne ukázať schopnosti ruskej armády a pohroziť NATO. Región hraničí s členmi aliancie Poľskom a Litvou.

Rakety majú podľa ruskej armády dolet do 2 000 kilometrov a majú desaťnásobne vyššiu rýchlosť ako zvuk, v dôsledku čoho ich je ťažké zachytiť. Rusko takéto strely použilo aj na niekoľko cieľov na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: hypersonická raketa, Raketa typu Kinžal, rusko-ukrajinský konflikt, stíhačky MiG-31
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko nasadilo v Kaliningradskej oblasti stíhačky MiG-31 s hypersonickými raketami Kinžal (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.