Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Rusko na Ukrajine pravdepodobne čelí veľkému nedostatku bojovej pechoty

 Webnoviny  29. júl 2022  32
Rusko na Ukrajine pravdepodobne čelí veľkému nedostatku bojovej pechoty

29.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskej súkromnej vojenskej skupine Vagnerovci pravdepodobne pridelili zodpovednosť za konkrétne sektory frontovej línie na východnej Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na UkrajineDeje sa tak, keď Rusko pravdepodobne čelí veľkému nedostatku bojovej pechoty. Vo svojom spravodajskom hodnotení vojny to v piatok ráno uviedlo britské ministerstvo obrany, na ktoré sa odvoláva spravodajský portál Sky News. „Ide o významnú zmenu v porovnaní s predchádzajúcim zamestnaním skupiny od roku 2015, keď zvyčajne vykonávala misie odlišné od otvorenej, rozsiahlej pravidelnej ruskej vojenskej činnosti," konštatuje rezort.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa neho je však veľmi nepravdepodobné, že by Vagnerovci postačovali na to, aby výrazne zmenili trajektóriu ruskej invázie na Ukrajinu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko na Ukrajine pravdepodobne čelí veľkému nedostatku bojovej pechoty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.