Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Rusko na Ukrajine nenasadzuje svoj najmodernejší tank, podľa Britov je to kvôli obavám z poškodenia reputácie
5.3.2024 (SITA.sk) - Rusko podľa britského obranného spravodajstva doteraz takmer určite na Ukrajine nenasadilo svoj najmodernejší tank T-14 Armata.
Britské spravodajstvo to uviedlo v súvislosti s vyjadrením riaditeľa ruského zbrojárskeho koncernu Rostech Sergeja Čemezova, podľa ktorého je dôvodom vysoká cena tanku.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Londýn však nesúhlasí s tvrdením Čemezova a predpokladá, že skutočnou príčinou sú obavy Moskvy z poškodenia povesti, ak by „prestížny“ tank stratila v boji. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Tank, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusko na Ukrajine nenasadzuje svoj najmodernejší tank, podľa Britov je to kvôli obavám z poškodenia reputácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Raši rokoval s egyptským veľvyslancom o aktuálnej bezpečnostnej situácii na Blízkom východe – FOTO
Kolobežkárka sa zrazila s autom pri Rimavskej Sobote, do nemocnice ju odvážal vrtuľník – FOTO