Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy
- Ukrajinský parlament schválil sankcie proti Iránu, majú platiť 50 rokov
- Stredoškolák zranil učiteľku loveckým nožom a oháňal sa aj hračkárskou pištoľou
- V kontrole zbraní vzniká vákuum, tvrdí Rusko a za nefungujúce vzťahy s inými štátmi vraj nemôže
- Pomoc Ukrajine sú „najlepšie peniaze, aké sme kedy minuli“, tvrdí americký senátor Graham čeliaci ruskému zatykaču
- Duda podpíše kontroverzný návrh zákona o ruskom vplyve v Poľsku

14.5.2023 (SITA.sk) - Ruská protivzdušná obrana v sobotu na svojom území v Brianskej oblasti zostrelila tri vlastné vrtuľníky a dve lietadlá.
Povedal to v nedeľu hovorca ukrajinských vzdušných síl plukovník Jurij Ihnat, ktorý sa vyjadril, že ruské lietadlá a vrtuľníky „narazili na určité problémy". Dodal, že tieto stroje boli na ceste plniť bojové úlohy na fronte. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
V sobotu sa súbežne objavili odlišné správy o zostrelení jedného ruského vrtuľníka, dvoch vrtuľníkov alebo lietadla. Podľa webu Ukrajinská pravda ruskí propagandisti informovali o zrútení sa vrtuľníka pre požiar motora.
Neskôr pripustili, že zostrelené boli dva vrtuľníky a jedno lietadlo a ako zvyčajne z toho obvinili „ukrajinských sabotérov".
Viac k témam: Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, Vrtuľník
Zdroj: SITA.sk - Rusko na svojom území zostrelilo tri vlastné vrtuľníky a dve lietadlá © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Cieľom protiofenzívy je oslobodiť okupované územia a nie útok na Rusko, tvrdí ZelenskyjNasledujúci článok
Riadenie vonkajších hraníc EÚ je jednou z nosných tém schengenskej agendy