Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Rusko možno vytvorilo novú armádu pre nasadenie na Ukrajine

 Webnoviny  26. jún 2024  77  
Rusko možno vytvorilo novú armádu pre nasadenie na Ukrajine

26.6.2024 (SITA.sk) - Rusko možno vytvorilo ďalšiu kombinovanú armádu pre nasadenie na Ukrajine. V najnovšej správe o vojne na Ukrajine to konštatujú analytici amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Ruská armáda v súčasnosti prechádza rozsiahlymi reformami, vrátane vytvorenia nových formácií na úrovni armády s kombinovanými zbraňami, a odkazy ukrajinských zdrojov na '51. armádu' môžu predstavovať skorý indikátor toho, že Rusko vytvorilo ďalšie kombinované armády pre nasadenie na Ukrajine,“ uviedli analytici z ISW.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Hovorca charkovskej operačnej strategickej skupiny Jurij Povch v nedeľu uviedol, že ruská armáda plánuje rozmiestniť časti 9. motostreleckej brigády 51. armády smerom k Charkovskej oblasti. Povch spomenul, že ruské jednotky boli presunuté z Chersonskej oblasti a ďalších nešpecifikovaných miest, aby posilnili charkovský front.

Viac k témam: Charkovská oblasť, Chersonská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusko možno vytvorilo novú armádu pre nasadenie na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.