Piatok, 8. december 2023
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Rusko môže v roku 2028 zaútočiť na ďalšie krajiny, varuje Zelenskyj a jeden scenár je obzvlášť nebezpečný

 Webnoviny   5. október 2023  83  
Rusko môže v roku 2028 zaútočiť na ďalšie krajiny, varuje Zelenskyj a jeden scenár je obzvlášť nebezpečný

5.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že v prípade zmrazenia vojny na Ukrajine môže Rusko v roku 2028 zaútočiť na ďalšie krajiny. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Rusko zvažuje rôzne scenáre


V tejto chvíli Rusko zvažuje rôzne scenáre na niekoľko najbližších rokov. Jeden z nich je obzvlášť nebezpečný. Ak dôjde k nejakej prestávke v tejto agresii proti Ukrajine, ak bude táto vojna zmrazená, potom príde nový kritický moment - rok 2028,“ vyhlásil Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na UkrajineV prípade poľavenia bude Rusko podľa Zelenského schopné do spomenutého roku 2028 obnoviť svoj vojenský potenciál, momentálne značne oslabený vojnou na Ukrajine.

V ohrození sú najmä pobaltské krajiny


Rusko bude mať dostatok sily na útok na krajiny, ktoré sú v centre jeho expanzívnych ambícií. Okrem Ukrajiny sú to určite pobaltské štáty a krajiny s množstvom Rusov na svojom území. Toto sú jasné informácie od našej spravodajskej služby a my vám posielame signál,“ dodal ukrajinský líder a zdôraznil, že Moskva momentálne hľadá spôsoby, ako zmraziť situáciu na Ukrajine tak, ako to v minulosti spravila v prípade zasahovania do iných štátov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Rusko môže v roku 2028 zaútočiť na ďalšie krajiny, varuje Zelenskyj a jeden scenár je obzvlášť nebezpečný © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.