Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Rusko má pre poškodenie Krymského mosta problémy s logistikou, veľa kamiónov čaká v kolóne

 Webnoviny  17. október 2022  40
Rusko má pre poškodenie Krymského mosta problémy s logistikou, veľa kamiónov čaká v kolóne

17.10.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko má pre poškodenie Krymského mosta čoraz väčšie problémy s logistikou. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter o tom referuje britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Po poškodení Krymského mosta z 8. októbra sa logistické problémy ruských síl na juhu Ukrajiny ešte zväčšili. Práce na obnove pokračujú, most je čiastočne otvorený pre premávku, ale veľa kamiónov stále čaká v kolóne,“ dodávajú Briti.

Ruskí okupanti z tohto dôvodu zintenzívnili zásobovanie po súši cez Mariupoľ. Briti poznamenávajú, že táto trasa je pre Rusov čoraz dôležitejšia vzhľadom na to, že v Chersonskom smere sa nachádza veľa vojakov. Stúpol tak význam Melitopoľa ako logistického uzla.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krymský most, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko má pre poškodenie Krymského mosta problémy s logistikou, veľa kamiónov čaká v kolóne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.