Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Rusko je podľa Leyenovej najpriamejšou hrozbou pre svetový poriadok, obavy vyvoláva aj pakt s Čínou

 Webnoviny  12. máj 2022  136
Rusko je podľa Leyenovej najpriamejšou hrozbou pre svetový poriadok, obavy vyvoláva aj pakt s Čínou

12.5.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko je pre svoju „barbarskú“ vojnu na Ukrajine najpriamejšou hrozbou pre medzinárodný poriadok. Upozornila na to predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPo rokovaniach s japonským premiérom Fumiom Kišidom v Tokiu tiež spomenula „znepokojujúci pakt“ Moskvy s Čínou. Kišida zase povedal, že ruská invázia na Ukrajinu nie je vec, ktorá sa týka len Európy, ale „otriasa jadrom medzinárodného poriadku vrátane Ázie“, čo sa „nesmie tolerovať“.

Na samite v hlavnom meste Japonska sa vo štvrtok zúčastnil aj predseda Európskej rady Charles Michel, informuje spravodajský portál BBC.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko je podľa Leyenovej najpriamejšou hrozbou pre svetový poriadok, obavy vyvoláva aj pakt s Čínou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.