Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Rusko je podľa Britov ochotné strácať lietadlá na Ukrajine, ak mu to umožňuje postup na fronte

 Webnoviny   6. marec 2024  103  
Rusko je podľa Britov ochotné strácať lietadlá na Ukrajine, ak mu to umožňuje postup na fronte

6.3.2024 (SITA.sk) - Ruské lietadlá podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) naďalej uskutočňujú pomerne vysoký počet náletov na Ukrajinu napriek správam ukrajinských predstaviteľov, že Kyjiv v posledných týždňoch zostrelili niekoľko bombardérov. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

ISW poukazuje na to, že podľa časopisu Forbes ruské lietadlá Su-34 sprevádzané lietadlami Su-35 podnikajú sto alebo viac bojových letov denne.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZároveň si inštitút všíma správu New York Times, podľa ktorej sa ruská taktika posúva smerom k zintenzívneniu leteckých operácií. Podľa ISW tieto správy naznačujú, že ruské velenie pravdepodobne rozhodlo, že pozitívne účinky takýchto vzdušných operácií prevažujú nad nákladmi spojenými s misiami.

Analytici ISW pripomenuli, že ruskí vojaci použili údery kĺzavými bombami pri dobytí Avdijivky v polovici februára a pravdepodobne sa to pokúšajú zopakovať na podporu existujúcich ofenzív v iných častiach frontovej línie.

Viac k témam: Ruské lietadlá, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Rusko je podľa Britov ochotné strácať lietadlá na Ukrajine, ak mu to umožňuje postup na fronte © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.