Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Rusko formálne odstúpilo od Zmluvy o konvenčných ozbrojených silách v Európe

 Webnoviny   7. november 2023  79  
Rusko formálne odstúpilo od Zmluvy o konvenčných ozbrojených silách v Európe

7.11.2023 (SITA.sk) - Rusko formálne odstúpilo od Zmluvy o konvenčných ozbrojených silách v Európe (CFE). Je to však len symbolický krok, keďže Moskva pozastavila svoju účasť už v roku 2007 a zastavila aktívnu účasť o osem rokov neskôr.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V máji ruský vodca Vladimir Putin podpísal výnos o vypovedaní zmluvy, čo si vyslúžilo kritiku zo strany NATO. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Zmluva o konvenčných ozbrojených silách v Európe z roku 1990 stanovila limity pre rozmiestnenie vojenského vybavenia v Európe s cieľom deeskalovať potenciálne konflikty medzi Východom a Západom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský vodca, vojenské vybavenie, vojna na Ukrajine, Zahraničie, zbrojenie, Zmluva o konvenčných ozbrojených silách
Zdroj: SITA.sk - Rusko formálne odstúpilo od Zmluvy o konvenčných ozbrojených silách v Európe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.