Sobota, 28. máj 2022
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Rusko chce zatvoriť redakciu nemeckej televízie v Moskve, má ísť o odvetu za ich štátnu stanicu

 Webnoviny   3. február 2022  70
Rusko chce zatvoriť redakciu nemeckej televízie v Moskve, má ísť o odvetu za ich štátnu stanicu

3.2.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok oznámilo, že zatvorí moskovskú redakciu nemeckej verejnoprávnej televízie Deutsche Welle a odoberie akreditáciu jej zamestnancom ako odvetu za konanie Nemecka proti ruskej štátnej televízii RT.

Nemecký mediálny regulátor v stredu rozhodol, že ruský štátny vysielateľ RT musí prestať s vysielaním nemeckojazyčných programov v krajine, pretože podľa neho nemá potrebné povolenie.

Vo vyhlásení ruského rezortu diplomacie sa uvádza, že Deutsche Welle prestane v Rusku vysielať a úrady začnú proces vyhlásenia tejto televízie za „zahraničného agenta“. Za ostatný rok dostali tento prívlastok desiatky ruských médií a novinárov, pričom niektorí tvrdia, že to mimoriadne negatívne poznačilo ich fungovanie.

Deutsche Welle, ktorá poskytuje obsah v 32 jazykoch, vo vyhlásení odsúdila opatrenia ako „absurdnú reakciu“ a prisľúbila, že bude pokračovať v činnosti na území Ruska, kým nedostane oficiálne oznámenie.

Viac k témam: Médiá, ruske, Televízia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko chce zatvoriť redakciu nemeckej televízie v Moskve, má ísť o odvetu za ich štátnu stanicu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.