Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Rusko chce vyprovokovať k bojom v Zaporižžskej jadrovej elektrárni, predpokladá rozviedka

 Webnoviny  18. august 2022  75
Rusko chce vyprovokovať k bojom v Zaporižžskej jadrovej elektrárni, predpokladá rozviedka

18.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská vojenská spravodajská služba predpokladá, že Rusko na piatok plánuje „provokáciu" v Zaporižžskej jadrovej elektrárni.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Okupanti vyhlásili nečakané ‘pracovné voľno’ v Zaporižžskej jadrovej elektrárni a 19. augusta do nej budú mať povolený vstup len prevádzkoví pracovníci. Vstup pre všetkých ostatných zamestnancov bude zakázaný," uviedla spravodajská služba ukrajinskej armády na mikroblogovacej sieti Twitter. Informuje o tom britský web The Guardian.

Kyjiv obviňuje Moskvu, ktorej ozbrojené sily elektráreň obsadili v marci, z toho, že ju využíva ako štít, spoza ktorého bombarduje ukrajinské ciele.

Viac k témam: Jadrová elekráreň, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, vojenská invázia, Vojenská spravodajská služba, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko chce vyprovokovať k bojom v Zaporižžskej jadrovej elektrárni, predpokladá rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.