Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Rusko by mohlo anektovať odštiepenecké regióny Gruzínska, tvrdí Medvedev a idea pripojenia je vraj stále populárna

 Webnoviny  23. august 2023  100  
Rusko by mohlo anektovať odštiepenecké regióny Gruzínska, tvrdí Medvedev a idea pripojenia je vraj stále populárna

23.8.2023 (SITA.sk) - Rusko by mohlo anektovať gruzínske odštiepenecké regióny Južné Osetsko a Abcházsko, vyhlásil jeho niekdajší prezident Dmitrij Medvedev. Podľa neho je v daných regiónoch idea pripojenia sa k Rusku stále populárna.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine Je dosť možné, že by sa to dalo zaviesť, ak sú na to dobré dôvody,“ dodal v článku, ktorý zverejnil ruský denník Argumenty i Fakty. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)Gruzínsko, ktoré v roku 1991 získalo nezávislosť od Sovietskeho zväzu, je dlho zachytené medzi Ruskom a Západom. Abcházsko formálne vyhlásilo nezávislosť od Gruzínska v roku 1999, no väčšina krajín sveta ho uznáva ako súčasť Gruzínska. Rovnako je to aj s Južným Osetskom, ktoré sa odtrhlo od Gruzínska v roku 1992.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský exprezident
Zdroj: SITA.sk - Rusko by mohlo anektovať odštiepenecké regióny Gruzínska, tvrdí Medvedev a idea pripojenia je vraj stále populárna © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.