Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Rusko bude považovať všetky krajiny, ktoré voči nemu zavedú sankcie, za nepriateľské

 Webnoviny   2. marec 2022  46
Rusko bude považovať všetky krajiny, ktoré voči nemu zavedú sankcie, za nepriateľské

2.3.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská vláda bude považovať všetky krajiny, ktoré zavedú sankcie voči Rusku, za „de facto nepriateľské“. Počas konferenčného hovoru s novinármi to povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


„Súdiac podľa opatrení, ktoré proti nám prijímajú mnohé krajiny, sú teraz všetky de facto nepriateľské. Či už sú na zozname, alebo nie. V tomto prípade je zoznam druhoradý,“ cituje hovorcu spravodajský portál CNN.

„Odpoveď na tieto nepriateľské činy je nutné zanalyzovať,“ povedal Peskov s tým, že „robíme to, čo potrebujeme, čo nám vyhovuje a robíme to s triezvou hlavou“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruská vláda vlani zverejnila zoznam „nepriateľských“ krajín, na ktorých boli podľa štátnych médií zaradené Spojené štáty a Česko.

V súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajinu na Rusko uvalili sankcie Európska únia, Spojené štáty, Spojené kráľovstvo, Japonsko, Švajčiarsko, Austrália či Taiwan.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko bude považovať všetky krajiny, ktoré voči nemu zavedú sankcie, za nepriateľské © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.