Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Rusko anektovalo Doneck a Luhansk v rámci hraníc spred roka 2014, Peskov sa vyjadril aj k ďalším dvom územiam

 Webnoviny   3. október 2022  47
Rusko anektovalo Doneck a Luhansk v rámci hraníc spred roka 2014, Peskov sa vyjadril aj k ďalším dvom územiam

3.10.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko v pondelok vyhlásilo, že Donecká a Luhanská oblasť sa pripájajú k Ruskej federácii v rámci administratívnych hraníc, kde existovali predtým, ako tam v roku 2014 vypukol konflikt medzi proruskými separatistami a ukrajinskou armádou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov poznamenal, že otázka hraníc ďalších dvoch protiprávne anektovaných území, častí Zaporižžskej a Chersonskej oblasti, zostáva otvorená. „Budeme o tom ďalej diskutovať s obyvateľmi týchto regiónov,“ povedal Peskov v konferenčnom hovore s novinármi. Bližšie podrobnosti neuviedol.

Ruský vodca Vladimir Putin v piatok v Moskve podpísal dokumenty o anexii spomenutých štyroch ukrajinských oblastí. Predchádzali tomu falošné referendá na týchto územiach, počas ktorých boli zostávajúci obyvatelia väčšinou prinútení hlasovať za pripojenie k Rusku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko anektovalo Doneck a Luhansk v rámci hraníc spred roka 2014, Peskov sa vyjadril aj k ďalším dvom územiam © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.